SME MAJSTRI 2012!

Název

Popis

26.-27.4.2012 sa v Starej Ľubovni konali Školské majstrovstvá SR vo volejbale žiakov SŠ. Po náročných predkolách sme šli do týchto majstrovstiev s cieľom obhájiť aspoň minuloročné druhé miesto SOŠT Humenné, ktorá reprezentovala na Slovensku Prešovský kraj. Už štvrtkové zápasy nasvedčovali, že cieľ je dosiahnuteľný. Vyhrali sme skupinu "A" a spolu s družstvom Žiliny sme postúpili do piatkového finále, kde sa hralo systémom A1 proti B2 (Humenné-Púchov) a A2 proti B1(Nitra-Žilina). Víťazi týchto zápasov postupovali do finále, porazení hrali o 3. miesto. Bol tu piatok ráno 7. hod. - budíček. Potom raňajky, presun do telocvične, rozcvička a samotný zápas. Všetko to začalo o 9. hod. - o postup do finále. Súpera sme zdolali poľahky 2:0 a boli sme vo finále. Tam nás čakal náročnejší súper a to Športové gymnázium z Nitry. Nezačali sme najlepšie a súper nás zdolal v prvom sete 25:13. Krátka porada pred druhým setom, povzbudenie, motivácia... a zrazu sa stav menil v prospech nášho družstva. Hoci koncovka druhého setu bola dramatická, zvládli sme to a vyhrali sme druhý set 29:27! A bol tu rozhodujúci set, ktorý sa hral len do 15 bodov na dvojbodový rozdiel. Naše družstvo hralo odhodlane, sebaisto a družne. Každý z hráčov podal disciplinovaný a zodpovedný výkon, čoho výsledkom bolo jasné víťazstvo Gymnázia arm. gen. L. Svobodu z Humenného. SME MAJSTRI!